Szlakiem rezydencji carskich i książęcych - Białe noce 2020

KOWNO (KAUNAS) - SANKT PETERSBURG – PETERHOF – PUSZKIN (CARSKIE SIOŁO) – PAWŁOWSK – RYGA – RUNDALE

Petersburg – niezwykła metropolia, która zachwyca każdego przybysza.

W programie:

1 dzień – 10 lipca (piątek) – KALISZ - SIERADZ – ŁÓDŹ - KOWNO (KAUNAS)
Zbiórka o godz. 4.45. Wyjazd z Kalisza o godz. 5.00, zbiórka w Łodzi o godz. 6.45, wyjazd z Łodzi o godz. 7.00. Przejazd do Kowna na wypoczynek i nocleg tranzytowy (ok. 560 km, autokar 50-ka, grupa 35-40-osobowa). Trasa przejazdu na terenie Polski: woj. wielkopolskie - łódzkie - Warszawa – Łomża – Suwałki. Planowany przyjazd ok. godz. 16.30/17.00. Przy wjeździe do miasta spotkanie z przewodnikiem litewskim i spacer po starym mieście w Kownie. W tracie spaceru zobaczymy m.in.: Rynek na Starym mieście, Ratusz, Bazylikę św. Piotra i Pawła, Kościół pw. Michała Archanioła, Zamek Kowieński, pozostałości fortyfikacji i inne zabytki. Następnie przejazd do hotelu ****. Zakwaterowanie, obiadokolacja o godz. 19.00. Wypoczynek, nocleg tranzytowy (1).
          
2 dzień – 11 lipca (sobota) - KOWNO – SANKT PETERSBURG
Po śniadaniu (szwedzki stół) przejazd do Petersburga (ok. 770 km, w tym przekroczenie granicy estońsko-rosyjskiej), przyjazd do Petersburga po północy.  
Prowiant na podróż, kawa/herbata na postojach przygotowywana przez panów kierowców. Zakwaterowanie w kameralnym hotelu *** w Petersburgu. Nocleg (2).

3 dzień – 12 lipca (niedziela) – SANKT PETERSBURG
Śniadanie 9.00 – 10.00. Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem po Petersburgu i spacer do kolebki Petersburga (25 min.) - Twierdzy Pietropawłowskiej, zwiedzanie poszczególnych obiektów na terenie kompleksu twierdzy, w tym Katedry św. Piotra i Pawła (wewnątrz), w której znajdują się groby członków rodziny carskiej.
Po południu w Kościele św. Katarzyny dla osób chętnych msza niedzielna w języku polskim o godz. 13.30 oraz wycieczka objazdowa po Petersburgu w trakcie której m.in. zobaczymy: Most Troicki, Letni Sad, Pole Marsowe, Plac Sztuk Pięknych, Nabrzeże Pałacowe, Pałac Zimowy, gmach Admiralicji, Pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Newski Prospekt, Sobór Kazański (wewnątrz). Po objazdówce obiadokolacja w słynnej Restauracji Literackiej na Newskim (gdzie jadali Puszkin i Mickiewicz). Powrót do hotelu. Wypoczynek. Nocleg (3).

4 dzień – 13 lipca (poniedziałek) C.D. PETERSBURG, PETERHOF
Po śniadaniu zwiedzanie wnętrz Soboru św. Izaaka – jednego z najpiękniejszych soborów Petersburga. Następnie przejazd do miasta Peterhof - byłej rezydencji Piotra I ze słynnymi fontannami. Zwiedzanie parków Górnego i Dolnego w Petehofie z przewodnikiem. Obiadokolacja w eleganckiej restauracji. Powrót do hotelu. Wypoczynek. Nocleg (4).   
         
5 dzień – 14 lipca (wtorek) C.D. PETERSBURG, REJS STATKIEM PO RZEKACH I KANAŁACH PETERSBURGA
Śniadanie. Zwiedzanie Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata - Ermitaż. Plac Pałacowy. C.D. zwiedzania Petersburga: Krążownik Aurora, Dworzec Fiński, Nabrzeże Arsenału, Sobór Smolny i wiele innych zabytków Wenecji Północy. Rejs statkiem po kanałach i rzekach Petersburga z przewodnikiem. Obiadokolacja w restauracji nad rzeką. Powrót do hotelu. Wypoczynek. W nocy, dla chętnych, wycieczka objazdowa autokarem wzdłuż Newy „Piękno zwodzonych mostów”. Nocleg (5).
           
6 dzień – 15 lipca (środa) - PUSZKIN (CARSKIE SIOŁO)
Śniadanie. Przejazd do miasta Puszkin (Carskiego Sioła). Zwiedzanie słynnego Pałacu Katarzyny I (żony Piotra I – Marty Skowrońskiej), w którym m.in. znajduje się Bursztynowa Komnata. Po zwiedzeniu Pałacu - spacer z przewodnikiem po Parku z wieloma pawilonami. Obiadokolacja w Carskim Siole. Powrót do Petersburga. Wypoczynek, nocleg (6).

7 dzień – 16 lipca (czwartek) – PAWŁOWSK - RYGA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miasta Pawłowsk – letniej rezydencji Wielkiego Księcia, a od roku 1796 cara Pawła I i jego rodziny. Rezydencja jest jedną z wielu wyjątkowo pięknych budowli Charlesa Camerona – ulubionego architekta Katarzyny II. Pałac, jak i park powstawał pod pieczołowitym nadzorem Marii Fiodorowny - żony Pawła I, księżniczki Zofii Doroty Wirtemberskiej, ur. w Szczecinie. Wnętrza Pałacu są stosunkowo skromne co sprawia, że pałac charakteryzuje raczej swoisty czar niż przepych, chociaż nie brakuje w nim także pokoi bogato zdobionych, tj. Salon Wojny czy Salon Pokoju, pomiędzy którymi jest umiejscowiona Sala Grecka – klasycystyczne arcydzieło Camerona. Otacza rezydencję jeden z najpiękniejszych i największych parków krajobrazowych Europy, położony na powierzchni 600 ha. W parku ujrzymy przepiękne świątynie, altany, ruiny, m.in. Świątynię Przyjaźni, w której po raz pierwszy w Rosji zastosowano greckie formy architektoniczne. Zwiedzanie Pałacu oraz Parku z pawilonami z przewodnikiem. Obiad w Restauracji Pałacowej.
O godz. 15.30 wyjazd do Rygi (trasa przejazdu ok. 600 km, w tym przekroczenie granicy rosyjsko-estońskiej). Przyjazd po północy. Zakwaterowanie w hotelu **** w Rydze (7).
           
8 dzień – 17 lipca (piątek) – RYGA - RUNDALE
Śniadanie (szwedzki stół). Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie z przewodnikiem Rygi – miasta założonego w 1201 r., obecnie jednego z ważniejszych portów nad Morzem Bałtyckim. W programie zwiedzania m.in.: Starówka (wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO), gildie kupieckie nad Dźwiną, XIV–wieczny Zamek Rigas pils, Kościół św. Piotra, Kościół św. Jakuba i inne piękne zabytki stolicy Łotwy.

O godz. 12.30 wyjazd do Rundale (ok. 80 km). Nawiązując do tematyki naszej wycieczki w podróży powrotnej postanowiliśmy pokazać mało znany turystom z Polski obiekt - jeden z najsłynniejszych pałaców na Łotwie – Rundalepils. Pałac pełen barokowego przepychu, należał niegdyś do księcia Ernsta Birona – faworyta carowej Anny Joanny, w późniejszym czasie został podarowany przez Katarzynę II faworytowi – księciu Zubowowi, po jego śmierci pałac odziedziczyła jego żona Tekla Walentynowicz. W programie zwiedzanie Pałacu oraz ogrodów w Rundale z przewodnikiem. Po zwiedzeniu rezydencji obiadokolacja w Restauracji Pałacowej. Wyjazd w podróż powrotną do Polski o godz. 16.30/17.00. Trasa przejazdu ok. 760 km (do Łodzi). Jeden dłuższy postój na terenie Polski.
        
Dzień 9 – 18 lipca (sobota) - przyjazd we wczesnych godzinach porannych.

Koszt imprezy turystycznej:

Grupa 40 osobowa:                      
775 zł + 410 euro (lub równowartość w PLN zgodnie z kursem NBP na dzień wpłaty, Faktura procedura marży dla biur podróży, BT Perełka)

Grupa 35 osobowa:
845 zł + 415 euro (lub równowartość w PLN zgodnie z kursem NBP na dzień wpłaty, Faktura procedura marży dla biur podróży, BT Perełka)

Opłata w euro zawiera kwotę, którą powinniśmy uiścić w całości kontrahentom za granicą (opłata na konto biura w euro bądź w złotych wg NBP na dzień wpłaty-przelewu zgodnie z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa w imprezach BT Perełka).

Świadczenia w złotych zawierają:

 • Przejazd komfortowym autokarem marki zachodniej (barek, wc, wideo) (przewidywany kilometraż wraz z wycieczkami 3700 km + dojazd do Kalisza)
 • Prowiant na podróż w drugim dniu wycieczki (*zależy nam na tym, by jak najszybciej dotrzeć do Petersburga, musimy brać też pod uwagę różnice w czasie – 1 godz. do przodu względem czasu polskiego)
 • Ubezpieczenie KL i od NNW – 37 zł (+ ew. dopłata do KL od chorób przewlekłych)
 • Usługę pilota-tłumacza
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł
 • Sprzęt audio – 63 zł
 • VAT, bonifikatę dla biura (faktura BT Perełka – procedura marży dla biur podróży)


Świadczenia w euro zawierają:

 • 7 noclegów w hotelach ****/*** w centralnej części zwiedzanych miast (w tym: 1 nocleg w Kownie, 5 noclegów w Petersburgu, 1 nocleg w Rydze)
 • 7 śniadań (w formie bufetu szwedzkiego)
 • 7 obiadokolacji w eleganckich restauracjach
 • Opłatę dróg, opłatę na granicy estońsko-rosyjskiej oraz parkingów za granicą
 • Opłatę przelewów walutowych za granicę
 • Opłatę usług przewodników z językiem polskim na Litwie i Łotwie (w Rundale tłumaczenie na język polski) oraz biletu wstępu do Pałacu i ogrodów w Rundale


Cena biura nie zawiera 170 euro (40 osób)/175 euro (35 osób) płatne na miejscu w Petersburgu (koszt z 2019), w tym:

 • Opłat rezerwacyjnych w Petersburgu (w lutym 2020) oraz biletów wstępów do następujących obiektów: Twierdza Pietropawłowska, Sobór Kazański, Sobór św. Izaaka, Park z fontannami w Petergofie, Pałac Zimowy – Ermitaż, Pałac oraz Park z pawilonami w Carskim Siole, Pałac oraz Park w Pawłowsku, a także rejsu statkiem po kanałach i rzekach Petersburga
 • Usług przewodnika z językiem polskim w ciągu 5 dni zwiedzania Petersburga i okolic (w Pawłowsku ze względu na konieczność podzielenia grupy na 2 tłumaczenie na język polski)


*Ceny voucherów (opłat rezerwacyjnych) oraz biletów wstępów do zwiedzanych obiektów w Petersburgu zostaną ostatecznie podane w lutym 2020 roku po ustaleniu cen na okres białych nocy przez obiekty muzealne.

Cena nie zawiera także voucherów i wizy rosyjskiej.

* Jeżeli będziemy mogli jechać na e-wizę, która jak na chwilę obecną została od października wprowadzona w obwodzie leningradzkim, to biuro podawcze za wypełnienie e-wizy pobiera opłatę ok. 100 zł (w tym roku wiza kosztowała 390 zł/os. ze zniżką dla grupy).

*Szczegóły dot. wizy zostaną podane na zebraniu grupy 2 miesiące przed wyjazdem. Paszport musi być ważny min. 180 dni, licząc od daty zakończenia udzielonej wizy.

Czas trwania wycieczki 8-dniowa
Zadaj pytanie