Warsztaty fotograficzne z instruktorem. Wrzesień 2015

Cena: 985,00 PLN

Warsztaty fotograficzne z instruktorem (grupa 15-osobowa). Wilno - Troki (wrzesień 2015). Wycieczka pięciodniowa

Połączenie przyjemnego z pożytecznym - zwiedzanie Wilna i Trok wraz z nauką fotografowania i doskonaleniem posiadanej wiedzy.

Wyjazd przeznaczony jest dla osób, które są ciekawe świata i chcą poszerzyć swoje umiejętności na każdym poziomie zaawansowania (początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany).

W programie:

I dzień: WILNO

Zbiórka o godz. 23.30. Wyjazd do Wilna o godz. 23.45 (ok. 600 km). Śniadanie (szwedzki stół). Zakwaterowanie w hotelu, położonym niedaleko centrum miasta. Spotkanie z przewodnikiem wileńskim. W programie: Ostra Brama, kościół św. Teresy, cerkiew św. Ducha, Bazylianie i cela Konrada, kościół św. Kazimierza, plac Ratuszowy. W trakcie zwiedzania czas przeznaczony na robienie zdjęć. Obiad na Starówce w restauracji z kuchnią regionalną. Po południu: ul. Niemiecka, pomnik doktora Ojboli, pomnik Barbary Radziwiłłówny, zbór luterański z XVI w., kamienica, w której mieszkał Stanisław Moniuszko, pomnik St. Moniuszki, ul. Trocka, a przy niej, najstarszy w Wilnie kościół franciszkański i pomnik J. Montwilla, bankiera i dobroczyńcy z okresu międzywojennego. Wieczorem zajęcia warsztatowe. Nocleg (1).

II dzień: c.d. WILNO

Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania Wilna. W programie: Katedra w Wilnie i podziemia, Pałac Prezydencki, Uniwersytet (na terenie Uniwersytetu kościół św. Jana, dziedzińce, dzwonnica (68 m) z której otwiera się piękna panorama Starówki), barokowy kościół św. Ducha i Miłosierdzia, teren Getta - ul. Szklana. W trakcie zwiedzania jest przewidziany czas na robienie zdjęć oraz obiad. Wieczorem warsztaty. Wyjazd busem na robienie zdjęć o zmierzchu (Starówka). Nocleg (2).

III dzień: c.d. WILNO

Wyjazd na robienie zdjęć o świcie na Wzgórzu Trzech Krzyży. Powrót do hotelu. Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania Wilna: Cmentarz na Rossie, kościół św. Piotra i Pawła, Cmentarz Wojskowy na Antokolu, historia wzgórza Trzech Krzyży, Muzeum Adama Mickiewicza, gotyckie kościoły św. Anny i Bernardynów. Przejazd przez Śródmieście i Biznes Centrum, wjazd na wieżę TV. W trakcie zwiedzania jest przewidziany czas na fotografowanie i obiad. Wieczorem warsztaty - omówienie zdjęć, zrobionych w Wilnie. Nocleg (3).

IV dzień: TROKI

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Trok (30 km). Zwiedzanie Zamku w Trokach z przewodnikiem. Zamek w Trokach został wzniesiony przez wielkiego księcia litewskiego Kiejstuta i jego syna Witolda w XIV-XV w. Po zwiedzaniu czas na robienie zdjęć. Obiadokolacja w restauracji z kuchnią karaimską. Wyjazd w podróż powrotną (ok. 570 km).

V dzień:

Powrót w godzinach porannych.

Koszt imprezy turystycznej 985 zł (przy grupie 15-osobowej)

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym mikrobusem (2 kierowców, przewidywana trasa przejazdu wraz z wycieczkami na Litwie 1500 km)
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL oraz od NNW
  • opłaty drogowe na Litwie
  • 3 noclegi w hotelu *** położonym niedaleko centrum Wilna (w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami)
  • 4 śniadania, 3 obiady i 1 obiadokolacje (w Wilnie oraz w Trokach)
  • opiekę instruktora fotografii (zajęcia teoretyczne w hotelu oraz zajęcia w terenie)
  • bonifikatę dla biura organizatora

Cena nie zawiera ok. 40 euro (płatne na miejscu):

  • biletów wstępów do obiektów, objętych programem zwiedzania (Baszta Gedymina, Podziemia Katedry wileńskiej, Uniwersytet w Wilnie, Muzeum Mickiewicza, Wieża TV, Zamek w Trokach, bilety komunikacji miejskiej w pierwszym dniu pobytu)
  • usług przewodnika ze znajomością języka polskiego w Wilnie i Trokach (4 dni)
Czas trwania wycieczki 5-dniowa
Zadaj pytanie