Powiew Wschodu - W rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II na Ukrainę

ŁUCK – KIJÓW – ŻYTOMIERZ - LWÓW

Zapraszamy na Ukrainę szlakiem pielgrzymki św. Jana Pawła II, którą papież odbył w czerwcu 2001 roku do Kijowa i Lwowa.

W programie:

1 dzień – 13 czerwca (sobota) – KALISZ – SIERADZ – ŁÓDŹ – ŁUCK
Zbiórka o godz. 04.45. Wyjazd z Kalisza o godz. 05.00, zbiórka w Łodzi o godz. 06.45, wyjazd z Łodzi o godz. 07.00. Przejazd do Łucka na wypoczynek i nocleg tranzytowy (ok. 550 km, autokar 50-ka, grupa 35-40-osobowa, przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej). Trasa przejazdu na terenie Polski: woj. wielkopolskie - łódzkie - mazowieckie – lubelskie. Planowany przyjazd ok. godz. 18.00/18.30. Obiadokolacja w hotelu. Wypoczynek, nocleg (1).

2 dzień – 14 czerwca (niedziela) – ŁUCK - KIJÓW
Śniadanie o godz. 8.30 – 9.30. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Łucka z przewodnikiem. Zobaczymy m.in.: Cerkiew Pokrowską, Cerkiew Katedralną (XVIII w.) – dawny kościół Krzyża Św. przy klasztorze Ojców Bernardynów, zaprojektowany przez wybitnego architekta Pawła Giżyckiego, Klasztor Dominikanów, ufundowany w roku 1390 przez Władysława Jagiełłę, Cerkiew p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego (1634) – miejsce pochówku poety Daniela Bratkowskiego, Wieżę Czartoryskich z XV w., Synagogę (1629) oraz Zamek Lubarta (XIV w.) - jedyny zamek królewski na Ukrainie, który nigdy nie został zdobyty oraz inne ciekawe zabytki Łucka. Dla osób chętnych niedzielna msza w kościele katolickim. Obiadokolacja o godz. 16.00 i przejazd do Kijowa (ok. 400 km, większą część trasy do Kijowa pokonamy autostradą). Zameldowanie w hotelu w centralnej części Kijowa, nocleg (2).
              
3 dzień – 15 czerwca (poniedziałek) - KIJÓW
Śniadanie o godz. 8.30 – 9.30. Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie pięknej stolicy Ukrainy z przewodnikiem. W pierwszym dniu pobytu w Kijowie zobaczymy: słynny Chreszczatyk, Sobór p.w. św. Włodzimierza, Starokijowskie Wzgórze, Złotą Bramę Kijowską (XI w.), Teatr Opery, Plac Zwycięstwa, Uniwersytet Kijowski, Plac Europejski oraz inne wspaniałe zabytki Kijowa, m.in. związane z kultem religijnym – Kościół p.w. św. Mikołaja oraz Kościół p.w. św. Aleksandra, Klasztor Michajłowski; na wycieczce pieszej „Starymi ulicami Podoła” zobaczymy Cerkiew p.w. św. Andrzeja (jedną z najpiękniejszych w Kijowie, zbudowaną w barokowym stylu według projektu znanego włoskiego architekta B. Rastrellego), która wznosi się nad historyczną częścią Kijowa zwaną Podołem, w której obecnie znajduje się jedyne w swoim rodzaju Muzeum Jednej Ulicy – Andriiwskij uzwiz, gdzie wszystko nawiązuje do atmosfery dzielnicy bohemy artystycznej z czasów przed rewolucją – szyldy reklamowe sklepów i kawiarni, fotografie, dawne stroje, a nawet kasy sklepowe; odwiedzimy także Muzeum Bułhakowa. Rejs statkiem po Dnieprze. Obiadokolacja w restauracji z kuchnią regionalną. Wypoczynek, nocleg (3).
       
4 dzień – 16 czerwca (wtorek) – C.D. KIJÓW
Śniadanie o godz. 8.30 – 9.30. Dalsze zwiedzanie stolicy Ukrainy. W drugim dniu pobytu zwiedzimy Muzeum Głodu, Sobór Sofijski (pierwszy obiekt na Ukrainie, wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, wewnątrz świątyni zachowała się imponująca ilość wspaniałych fresków i mozaik, w tym najsłynniejsza mozaika przedstawiająca Matkę Boską), Kijewo-Peczerską Ławrę – jeden z pierwszych klasztorów (1051 r.), status ławry klasztor otrzymał w XII w. Dzisiaj zespół obiektów kultu religijnego. Obiekt wpisany na listę UNESCO. Następnie zwiedzanie Kozackiej Słobody i obiadokolacja w zagrodzie etnograficznej. Wypoczynek, nocleg (4).
        
5 dzień – 17 czerwca (środa) – KIJÓW – ŻYTOMIERZ - LWÓW
Śniadanie o godz. 8.30 – 9.30. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Żytomierza (140 km), spacer z miejscowym przewodnikiem po mieście. Podczas spaceru zobaczymy m.in.: Katedrę św. Zofii (1737), Kościół św. Jana Dukli, klasztor franciszkanów (XVIII), dom Józefa Ignacego Kraszewskiego, Filharmonię (były Teatr Polski z 1818 r.) i inne zabytki. O godz. 16.00 obiadokolacja w Żytomierzu. Następnie przejazd do Lwowa (ok. 400 km autostradą). Zakwaterowanie w hotelu w centrum Lwowa, nocleg (5).

6 dzień – 18 czerwca (czwartek) – LWÓW
Śniadanie o godz. 8.30 – 9.30. Wycieczkę z przewodnikiem rozpoczniemy od objazdu autokarem miasta i jego najważniejszych zabytków oddalonych nieco od centrum: barokowej Katedry Św. Jura, secesyjnego dworca kolejowego z epoki Austro-Węgier oraz Wzgórza Wuleckiego z pomnikiem upamiętniającym mord lwowskich profesorów. Potem zjedziemy do centrum miasta, zwiedzimy Starówkę z najważniejszymi zabytkami: katedrą Łacińską, słynną Kaplicą Boimów, Rynkiem wraz z Ratuszem i wspaniałymi kamienicami. Następnie udamy się do dzielnicy ormiańskiej, gdzie obejrzymy Katedrę Ormiańską i wiele innych zabytków, pamiętając o tym, że całe Stare Miasto Lwowa zostało wpisane na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Obiadokolacja w restauracji. Chętni będą mogli jeszcze wieczorem pospacerować po uliczkach w pobliżu hotelu lub wyjść na przedstawienie do Teatru Opery i Baletu (5-7 min. piechotą, fakultatywnie). Nocleg (6).
            
7 dzień – 19 czerwca (piątek) – C.D. LWÓW – ŁÓDŹ - KALISZ
Śniadanie o godz. 8.00 – 9.00. o godz. 9.15 wykwaterowanie z hotelu. Przejazd autokarem do najstarszej lwowskiej nekropolii - Cmentarza Łyczakowskiego, położonego na malowniczych wzgórzach, pełnego wielu zabytkowych nagrobków o wysokiej wartości artystycznej. Na tym cmentarzu pochowani zostali wielcy Polacy: Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska, Artur Grottger, Stefan Banach i wielu innych. Przejdziemy również na pobliski Cmentarz Obrońców Lwowa zwany Cmentarzem Orląt Lwowskich upamiętniający poległych Polaków w walce z Ukraińcami i bolszewikami w latach 1918-1920. Po zwiedzeniu cmentarzy pożegnamy się z przewodnikiem lwowskim. W godzinach popołudniowych będziemy mieć chwilę czasu wolnego, aby wstąpić na kawę do jednej z licznych kawiarni.

O godz. 13.30/14.00 wyjazd w podróż powrotną do Polski (do Łodzi 465 km, do Kalisza 590 km, przekroczenie granicy ukraińsko-polskiej, w trakcie podróży jeden dłuższy postój po stronie polskiej).

Koszt imprezy turystycznej:

Grupa 45 osobowa:
490 zł + 325 euro (lub równowartość w PLN zgodnie z kursem NBP na dzień wpłaty, Faktura procedura marży dla biur podróży, BT Perełka)

Grupa 40 osobowa:
515 zł + 330 euro (lub równowartość w PLN zgodnie z kursem NBP na dzień wpłaty, Faktura procedura marży dla biur podróży, BT Perełka)

Grupa 35 osobowa:
560 zł + 335 euro (lub równowartość w PLN zgodnie z kursem NBP na dzień wpłaty, Faktura procedura marży dla biur podróży, BT Perełka)

Opłata w euro zawiera kwotę, którą powinniśmy uiścić w całości kontrahentom za granicą (opłata na konto biura w euro bądź w złotych wg NBP na dzień wpłaty-przelewu zgodnie z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa w imprezach BT Perełka).

Świadczenia w złotych zawierają:

 • Przejazd komfortowym autokarem marki zachodniej (barek, wc, wideo) (przewidywany kilometraż wraz z wycieczkami 2500 km)
 • Ubezpieczenie KL i od NNW – 37 zł (+ ew. dopłata do KL od chorób przewlekłych)
 • Usługę pilota-tłumacza
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł
 • Sprzęt audio – 49 zł
 • VAT, bonifikatę dla biura (faktura BT Perełka – procedura marży dla biur podróży)


Świadczenia w euro zawierają:

 • 6 noclegów w hotelach *** w centralnej części zwiedzanych miast (w tym: 1 nocleg w Łucku, 3 noclegi w Kijowie w hotelu nad Dnieprem, 2 noclegi we Lwowie w zabytkowym hotelu George)
 • 6 śniadań (w formie bufetu szwedzkiego)
 • 6 obiadokolacji w eleganckich restauracjach, w tym z kuchnią regionalną
 • Opłatę dróg oraz parkingów za granicą
 • Opłatę przelewów walutowych za granicęCena biura nie zawiera 110 euro (45 osób)/115 euro (40/35 osób) płatne na miejscu w Łucku, w tym:

 • Usług przewodników z językiem polskim w ciągu 6 dni podróżowania po Ukrainie oraz usług przewodników w zwiedzanych obiektach (w niektórych muzeach tłumaczenie na język polski)
 • Biletów wstępów do następujących obiektów: Twierdza w Łucku, Muzeum Jednej Ulicy w Kijowie, Muzeum Bułhakowa, przejazd kolejką szynową, Muzeum Głodu, Sobór Sofijski, Kijewo-Pieczerwska Ławra, Kozacka Słoboda, rejs po Dnieprze, Kościół Ormiański we Lwowie, Katedra Łacińska, Kaplica Boimów, Apteka-muzeum, Cmentarz Łyczakowski

 

Czas trwania wycieczki 7-dniowa
Zadaj pytanie

Filtrowanie