Turcja. Magia Stambułu

Cena: 3210,00 PLN

 

STAMBUŁ - to jedyne miasto na świecie położone na dwóch kontynentach w Europie i Azji. Tu miały miejsce doniosłe wydarzenia historyczne, tu krzyżowały się szlaki handlowe, to tygiel kultur i religii, styk wschodu z zachodem, to miejsce magiczne. Podczas tej wycieczki poznamy różne oblicza tego wspaniałego miasta.


1 dzień – 3 listopada (piątek)

17:45 – zbiórka na lotnisku Warszawa-Okęcie. 19:55 – wylot z Warszawy (przelot liniami lotniczymi PLL LOT) - czas trwania lotu ok. 2 h 30 min), o godz. 00:30 – przylot do Stambułu. Transfer busem do hotelu *** w centralnej części miasta, zakwaterowanie, nocleg (1).

2 dzień – 5 dzień/ 4 listopada – 7 listopada (sobota-wtorek) - cztery pełne dni przeznaczone na zwiedzanie Stambułu. Codziennie po śniadaniu, zwiedzanie najważniejszych atrakcji miasta wraz z lokalnym przewodnikiem.


Dzielnica Sultanahmet, w której będziemy zakwaterowani. Rzymski Hipodrom, miejsce gdzie odbywały się wyścigi rydwanów oraz zawody sportowe Teren ten obecnie tętni życiem i jest miejscem spotkań i różnych wydarzeń kulturalnych. Znajdują się tu zabytkowe obeliski i Fontanna Niemiecka. W pobliżu położony jest pałac Ibrahima Paszy, który obecnie pełni funkcje Muzeum Sztuki Islamskiej.

Błękitny Meczet – z sześcioma minaretami i 260 witrażami zbudowany w latach 1609 – 1617 przez Sułtana Ahmeda I. Wnętrze udekorowane jest 20 000 płytkami ceramicznymi w kolorze błękitnym i zielonym.

Cysterna bazylikowa – jedna z wielu w Stambule z czasów bizantyjskich, zwana podziemnym pałacem. To miejsce niezwykłe, pełne magii. Kiedyś pełniło rolę zbiornika na wodę.
Hagia Sophia – Świątynia Mądrości Bożej - to największe dzieło architektury sakralnej Bizancjum, miejsce koronacji cesarzy bizantyjskich, jej wnętrze zachwyca każdego. Obecnie jest czynnym meczetem, obok znajdują się grobowce sułtańskie.

Pałac Topkapi - kompleks pałacowy, który od XV do XIX w. był siedzibą sułtanów tureckich.
• Meczet Sulejmana - zbudowany przez wielkiego architekta Sinana. Na dziedzińcu jest grobowiec sułtana i jego żony Roksolany, a także miejsce pochówku Sinana.

Wieża Galata - zbudowana przez Genueńczyków, góruje nad Bosforem, chętnie podziwiana przez turystów. Plac Taxim i ulica Istikal - to miejsce gwarne i ruchliwe. Można tu zobaczyć piękne, secesyjne budynki, sklepy, obiekty gastronomiczne, atrakcja to stary zabytkowy tramwaj.

Rejs statkiem po Cieśninie Bosfor - podczas rejsu zobaczyć będzie można wiele interesujących budowli, pałaców, domów mieszkalnych nad Bosforem, tzw. Yali i innych budowli charakterystycznych dla Stambułu. Widok miasta od strony wody to również niezapomniane przeżycie.

Wzgórze Pierr Lotti - górujące nad miastem. Stąd rozciąga się wspaniała panorama miasta i wiele innych ciekawych miejsc znajdujących się na trasie naszych spacerów.

Uskudar - dzielnica Stambułu położona w azjatyckiej części miasta, tu można zobaczyć stare drewniane domu i spokojne codzienne życie.

Grand Bazar – ogromny kryty bazar, gdzie można zaopatrzyć się we wszelkie możliwe zakupy z całego świata, zjeść lunch czy wypić kawę.

Bazar Egipski - bazar gdzie można obejrzeć i kupić wszystkie przyprawy świata.

W piątym dniu imprezy będzie sporo czasu wolnego: czas na zakupy, dla chętnych wizyta w tureckiej herbaciarni połączona z degustacją napojów tureckich, spacery po ścisłym Centrum Starego Stambułu. Ten dzień spędzimy już bez przewodnika miejscowego, tylko w towarzystwie pilota lub indywidualnie.

Ostatniego szóstego dnia – 8 listopada (środa) po wykwaterowaniu wcześnie rano, transfer busem na lotnisko - wyjazd z hotelu ok. godz. 05:00, o godz. 08:00 – wylot ze Stambułu (przelot liniami lotniczymi PLL LOT) do Warszawy, 08:35 – przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie, zakończenie wycieczki.

 

*W trakcie zwiedzania poruszać się będziemy komunikacją miejską (!!): np. metrem czy tramwajem. Codziennie po śniadaniu w hotelu, będziemy wyruszać na zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym (oprócz piątego dnia, który spędzimy tylko w towarzystwie pilota). Każdego dnia przewidziany jest czas na południową kawę, turecką herbatę czy małą przekąskę charakterystyczną dla tego miasta.

*Obiadokolacje będziemy spożywać wspólnie w lokalnych restauracyjkach. Obiadokolacje będą płatne indywidualne wg zamówienia.

*Kolejność zwiedzania będzie ustalana przez przewodnika lokalnego i pilota.

 

Koszt imprezy turystycznej:1600 zł + bilet lotniczy 1610 zł w obie strony

 

Cena zawiera:

  • Bilet lotniczy linii PLL LOT na trasie Warszawa Okęcie - Stambuł - Warszawa Okęcie, bagaż rejestrowany 23 kg + bagaż podręczny 8 kg
  • Transfer busem z lotniska do hotelu oraz z hotelu na lotnisko
  • 5 noclegów w hotelu *** w Stambule (pokoje 2- os. z łazienkami)
  • 4 śniadania bufetowe w hotelu
  • Opieka pilota z j. tureckim
  • Ubezpieczenie: KL + NNW + Bagaż + Choroby przewlekłe (!) + COVID (T.U. Signal Iduna)
  • Obligatoryjna składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł/os.


Cena nie zawiera:

  • Biletów wstępu do Topkapi, Cysterny, Pałacu Dolmabahce oraz rejsu po Cieśninie Bosfor, biletów komunikacji miejskiej, usług przewodnika miejscowego (3 dni), tour guide, taksy lokalnej - 135 euro.


*Ze względu na dużą inflację w Turcji, koszt wejść do obiektów będzie jeszcze zaktualizowany i kwota w Euro może ulec zmianie.

*Hotel jest usytuowany w historycznej dzielnicy miasta w pobliżu większości atrakcji turystycznych. Do dyspozycji gości m.in. mini bar, łazienka a w niej ręczniki, suszarka do włosów. W pokoju jest bezpłatne wi-fi. W hotelu jest 5 pięter oraz winda. Dopłata do pok. 1 os. – ok. 550 zł/os.

*Kolacje w restauracjach są płatne indywidualnie zgodnie ze złożonym zamówieniem. Należy przyjąć na każdą kolację kwotę od 15 euro (min. 4 x 15).

*Granicę Turcji przekraczamy z Dowodem Osobistym lub z paszportem. Dokument tożsamości musi być ważny min. 150 dni od momentu wjazdu do Turcji.

*Podczas wizyty w meczetach należy ściągnąć buty i poruszać się tylko w skarpetkach (sugerujemy wziąć zapasowe), kobiety muszą mieć chustę na głowie.

 

*Imprezę realizuje As-Tur Centrum Turystyki, ul. Wolności 7, 58-500 Jelenia Góra

 Telefon: + 48 75 767 51 36

  https://as-tur.pl/

 

 

*Zdjęcia do strony autorstwa:

https://pixabay.com/pl/users/alpcem-13834806/
https://pixabay.com/pl/photos/meczet-su%C5%82tana-ahmeda-kami-meczet-6604492/
https://pixabay.com/pl/photos/meczet-minarety-lampy-uliczne-ulica-279015/
https://pixabay.com/pl/photos/stambu%C5%82-wie%C5%BCa-osoba-wieczorem-4956773/
https://pixabay.com/pl/photos/niebieski-meczet-stambu%C5%82-turecki-908510/
https://pixabay.com/pl/photos/stary-fortyfikacja-data-cysterna-3797718/

 

Zadaj pytanie

Filtrowanie