Wycieczka do Petersburga - Białe Noce

Petersburg, Peterhof, Puszkin (Carskie Sioło), Wilno. Piękno Białych Nocy. Wycieczka siedmiodniowa

Petersburg - Peterhof (Letnia Rezydencja Piotra I ze złotymi fontannami) - m. Puszkin (Carskie Sioło - Letnia Rezydencja Katarzyny I z pełnym przepychu pałacem w którym znajduje się słynna Bursztynowa Komnata oraz pięknym Parkiem z Pawilonami) - rejs statkiem po Newie z przewodnikiem - Wilno (m.in. Ostra Brama, Wrota bazyliańskie, Katedra św. Stanisława, kościół św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie).

Wycieczka 7-dniowa (wyjazd z ŁODZI o godz. 06.30 oraz WARSZAWY o godz. 09.30, istnieje możliwość dowozu (6-8 osób) z WROCŁAWIA, POZNANIA, KATOWIC oraz innych miast busami firmy Speed-Taxa za dodatkową opłatą).

Trasa przejazdu: Łódź - Warszawa - Wyszków - Łomża - Augustów - Wilno - Daugavpils - Ostrów - Psków - Ługa - Petersburg

Szczegółowy program:

I dzień

Zbiórka uczestników o godz. 06.00. Przejazd do Wilna (ok. 650 km). Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

II dzień

Po śniadaniu wyjazd do Petersburga (ok. 750 km). Prowiant zamiast obiadokolacji. Planowany przyjazd w późnych godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

III dzień

Po śniadaniu, przejazd metrem (1 stacja)/ lub spacer z przewodnikiem do kolebki Petersburga - Twierdzy Pietropawłowskiej, zwiedzanie twierdzy (wewnątrz) z Katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów; Krążownik Aurora, Pole Marsowe, Nabrzeże Pałacowe, gmach Admiralicji, Pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac św. Izaaka, Newski Prospekt, Sobór Kazański, Plac Sztuk, Muzeum Rosyjskie (z zewnątrz). Obiadokolacja. Dalsze zwiedzanie: Letni Sad, Sobór Smolny, Nabrzeże Arsenału, Dworzec Fiński i wiele innych niezwykłych zabytków Wenecji Północy. Wieczorem zwiedzanie wnętrz Soboru św. Izaaka. Powrót do hotelu. Nocleg.

IV dzień

Po śniadaniu zwiedzanie wnętrz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata - Ermitaż. Po południu przejazd do miasta Peterhof - byłej rezydencji Piotra I ze słynnymi fontannami. Zwiedzanie parku w Peterhofie. Obiadokolacja. Po powrocie do Petersburga rejs statkiem po Newie z przewodnikiem. Powrót do hotelu. Nocleg.

V dzień

Po śniadaniu wyjazd do miasta Puszkin (Carskie Sioło) ze słynnym Pałacem Katarzyny I, w którym m.in. znajduje się Bursztynowa Komnata. Zwiedzanie Pałacu wewnątrz oraz zwiedzanie Parku z Pawilonami. Obiadokolacja w Carskim Siole. Wyjazd do Wilna. Przyjazd do Wilna w godzinach nocnych. Zakwaterowanie w hotelu. Wypoczynek.

VI dzień

Późne śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie Wilna z przewodnikiem (Plac Katedralny, Pałac Prezydencki, budynek Uniwersytetu Wileńskiego, kościół św. Anny, pomnik A. Mickiewicza, Ostra Brama, kościół św. Piotra i Pawła, Cmentarz na Rossie). Wyjazd w podróż powrotną do Polski w godzinach wieczornych.

VII dzień

Zakończenie imprezy w godzinach porannych.

Koszt imprezy turystycznej: 1990 zł (koszt skalkulowany dla grupy 25-osobowej); 1925 zł (koszt skalkulowany dla grupy 30-osobowej); 1860 zł (koszt skalkulowany dla grupy 35-osobowej). Komfortowy autokar na 49 miejsc.

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem marki zachodniej (klimatyzacja, wideo, barek, wc), ubezpieczenie KL oraz od NNW, opiekę pilota, opłaty graniczne, 1 obiadokolacje oraz 2 noclegi ze śniadaniem w Wilnie w hotelu ***, suchy prowiant + barszczyk czerwony, kawa, herbata w drugim dniu podróży, 3 noclegi w kameralnym hotelu *** w centrum Petersburga niedaleko Twierdzy Pietropawłowskiej, 3 śniadania oraz 3 obiadokolacje w restauracjach z kuchnią regionalną (na Newskim, w Pałacu księcia Konstantego oraz w Carskim Siole).

Przy kalkulacji ceny była brana pod uwagę opłata dla kontrahentów zagranicznych w kwocie 270 euro od osoby, które musimy zapłacić za pobyt oraz wyżywienie grupy w Wilnie i Petersburgu, a także kilometraż przejazdu na trasie Łódź - Wilno - Psków - Petersburg wraz z wycieczkami 3240 km.

* Zaplanowaliśmy naszą wycieczkę tak, by połączyć zwiedzanie najważniejszych zabytków z możliwością delektowania się pięknem. Nie zwiedzamy w pośpiechu, lecz w taki sposób, by móc poczuć magię pewnych miejsc w ciszy i spokoju. Dlatego niektóre obiekty w Petersburgu (m.in. Issakijewski Sobór) przewidujemy zwiedzać w godzinach wieczornych;

* Koszt biletów wstępów zostanie podany precyzyjnie po podaniu cen na dany sezon przez obiekty muzealne w Petersburgu;

* Ponieważ do niektórych obiektów sakralnych kobiety powinny wchodzić z nakrytą głową - bardzo prosimy o zabranie cieniutkich chust lub szali;

* Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Czas trwania wycieczki 7-dniowa
Zadaj pytanie