Szlakiem Rezydencji Carskich

Cena: 2120,00 PLN

Petersburg, Peterhof, Pawłowsk, Puszkin (Carskie Sioło), w podróży powrotnej Wilno. Szlakiem Rezydencji Carskich. Wycieczka ośmiodniowa

Petersburg - Peterhof (Letnia Rezydencja Piotra I ze złotymi fontannami) - m. Pawłowsk (Rezydencja Pawła I - syna Piotra III i Katarzyny II), Puszkin (Carskie Sioło - Letnia Rezydencja Katarzyny I z pełnym przepychu pałacem w którym znajduje się słynna Bursztynowa Komnata oraz pięknym Parkiem z Pawilonami) - rejs statkiem po Newie z przewodnikiem - Wilno (m.in. Ostra Brama, Kościół św. Anny, Katedra św. Stanisława, cmentarz na Rossie)

Trasa przejazdu: Łódź - Sieradz - Kalisz - Warszawa - Wyszków - Łomża - Augustów - Wilno - Daugavpils - Ostrów - Psków - Ługa - Petersburg

Szczegółowy program:

I dzień

Wyjazd z Łodzi o godz. 4.30, z Kalisza o godz. 06.30, z Warszawy o godz. 10.30 - 11.00

Przejazd do Wilna (z Kalisza ok. 750 km). Po zakwaterowaniu w hotelu - obiadokolacja. Nocleg.

II dzień

Po śniadaniu wyjazd do Petersburga (ok. 750 km). Prowiant zamiast obiadokolacji. Planowany przyjazd w późnych godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

III dzień

Po śniadaniu, przejazd metrem (1 stacja)/ lub spacer do kolebki Petersburga - Twierdzy Pietropawłowskiej, zwiedzanie obiektów twierdzy (wewnątrz) z Katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów; wycieczka objazdowa po Petersburgu: Krążownik Aurora, Letni Sad, Pole Marsowe, Nabrzeże Pałacowe, gmach Admiralicji, Pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac św. Izaaka, Newski Prospekt, Sobór Kazański, Plac Sztuk, Muzeum Rosyjskie (z zewnątrz). Obiadokolacja. Dalsze zwiedzanie: Sobór Smolny, Nabrzeże Arsenału, Dworzec Fiński i wiele innych niezwykłych zabytków Wenecji Północy. Wieczorem zwiedzanie wnętrz Soboru św. Izaaka. Powrót do hotelu. Nocleg.

IV dzień

Po śniadaniu zwiedzanie wnętrz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata - Ermitaż. Po południu przejazd do miasta Peterhof – byłej rezydencji Piotra I ze słynnymi fontannami. Zwiedzanie parku w Peterhofie. Obiadokolacja. Po powrocie do Petersburga rejs statkiem po Newie z przewodnikiem. Powrót do hotelu. Nocleg.

V dzień

Po śniadaniu wyjazd do miasta Pawłowska – letniej rezydencji Wielkiego Księcia, a od roku 1796 cara Pawła I i jego rodziny. Rezydencja jest jedną z wielu wyjątkowo pięknych budowli Charlesa Camerona – ulubionego architekta Katarzyny II. Pałac, jak i park powstawał pod pieczołowitym nadzorem Marii Fiodorowny - żony Pawła I, księżniczki Zofii Doroty Wirtemberskiej, ur. w Szczecinie. Wnętrza Pałacu są stosunkowo skromne co sprawia, że pałac charakteryzuje raczej swoisty czar niż przepych, chociaż nie brakuje w nim także pokoi bogato zdobionych, tj. Salon Wojny czy Salon Pokoju, pomiędzy którymi jest umiejscowiona Sala Grecka – klasycystyczne arcydzieło Camerona. Otacza rezydencję jeden z najpiękniejszych i największych parków krajobrazowych Europy, położony na 600 ha powierzchni. W parku ujrzymy przepiękne świątynie, altany, ruiny, m.in. Świątynię Przyjaźni, w której po raz pierwszy w Rosji zastosowano greckie formy architektoniczne. Zwiedzanie Pałacu oraz Parku z pawilonami z przewodnikiem. Obiadokolacja. Powrót do Petersburga. Wypoczynek. Nocleg.

VI dzień

Po śniadaniu wyjazd do miasta Puszkin (Carskie Sioło) ze słynnym Pałacem Katarzyny I, w którym m.in. znajduje się Bursztynowa Komnata. Zwiedzanie Pałacu oraz zwiedzanie Parku z pawilonami. Obiadokolacja w Carskim Siole. Po obiadokolacji wyjazd do Wilna. Przyjazd do Wilna w godzinach nocnych. Zakwaterowanie w hotelu. Wypoczynek.

VII dzień

Późne śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie Wilna z przewodnikiem (m.in. Plac Katedralny, Pałac Prezydencki, budynek Uniwersytetu Wileńskiego, kościół św. Anny, pomnik A. Mickiewicza, Ostra Brama, kościół św. Piotra i Pawła, Cmentarz na Rossie). Wyjazd w podróż powrotną do Polski w godzinach wieczornych.

VIII dzień

Zakończenie imprezy w godzinach porannych.

Koszt imprezy turystycznej: 2245 zł (koszt skalkulowany dla grupy 25-osobowej); 2180 zł (koszt skalkulowany dla grupy 30-osobowej); 2120 zł (koszt skalkulowany dla grupy 35-osobowej). Komfortowy autokar na 49 miejsc.

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem marki zachodniej (klimatyzacja, wideo, barek, wc), ubezpieczenie KL oraz od NNW, opiekę pilota, opłaty graniczne, 1 obiadokolacje oraz 2 noclegi ze śniadaniem w Wilnie w hotelu ***, suchy prowiant + barszczyk czerwony, kawa, herbata w drugim dniu podróży, 4 noclegi w kameralnym hotelu *** w centrum Petersburga niedaleko Twierdzy Pietropawłowskiej, 4 śniadania oraz 4 obiadokolacje w restauracjach z kuchnią regionalną (na Newskim, w Pałacu księcia Konstantego oraz w Carskim Siole).

Przy kalkulacji ceny była brana pod uwagę opłata dla kontrahentów zagranicznych w kwocie 335 euro od osoby, które musimy zapłacić za pobyt oraz wyżywienie grupy w Wilnie i Petersburgu, a także kilometraż przejazdu Łódż - Wilno - Psków - Petersburg wraz z wycieczkami - 3550 km.

* Zaplanowaliśmy naszą wycieczkę tak, by połączyć zwiedzanie najważniejszych zabytków z możliwością delektowania się pięknem. Nie zwiedzamy w pośpiechu, lecz w taki sposób, by móc poczuć magię pewnych miejsc w ciszy i spokoju. Dlatego niektóre obiekty w Petersburgu (na przykład Sobór św. Izaaka) przewidujemy zwiedzać w godzinach wieczornych;

* Koszt biletów wstępów zostanie podany precyzyjnie po podaniu cen na sezon 2015 przez obiekty muzealne w Petersburgu;

* Ponieważ do niektórych obiektów sakralnych kobiety powinny wchodzić z nakrytą głową – bardzo prosimy o zabranie cieniutkich chust lub szali;

* Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Czas trwania wycieczki 8-dniowa
Zadaj pytanie