Wycieczka do Lwowa. Tylko we Lwowie... bez pośpiechu... W zabytkowym Hotelu George

Tylko we Lwowie. Pobyt w historycznym hotelu George w samym sercu Lwowa! Wycieczka czterodniowa.

Hotel George we Lwowie, wzniesiony w latach 1899-1901 według projektu wiedeńskiego biura projektowego Fellner & Helmer. Przy realizacji współpracowali lwowscy architekci Iwan Lewiński i Julian Cybulski. Hotel jest położony u zbiegu ul. Szewczenki, pl. Mickiewicza i Mykoły Woronoho (Sienkiewicza). Według lwowskiego historyka Franciszka Jaworskiego, w roku 1793 na miejscu dzisiejszego Hotelu George powstał pierwszy budynek zajazdu „Pod trzema hakami”. Już w roku 1811 zastąpiono go nowym budynkiem hotelu „De Russie”. W roku 1816 hotel przeszedł na własność kupca George'a Hofmanna (1778-1839). W roku 1888 niezrealizowany projekt modernizacji fasad hotelu sporządził architekt Alfred Kamienobrodzki. Nowy hotel został otwarty 8 stycznia 1901. Początkowo liczył 93 pokoi, w tym 32 apartamenty klasy lux. Architektura hotelu jest niejednolita stylistycznie. Na pierwotną architekturę utrzymaną w stylu włoskiego renesansu nałożyły się elementy secesji i Art déco. Fasady zdobią rzeźby: św. Jerzego (płaskorzeźba autorstwa Antoniego Popiela) oraz alegorie Europy, Azji, Ameryki i Afryki (autorstwa Leonarda Marconiego przy współpracy Antoniego Popiela). Hotel gościł wielu słynnych artystów, literatów i polityków, m.in. tj.: Honoré de Balzac, Franciszek Liszt, Jan Kiepura, Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski.

W programie:

I dzień

Wyjazd o godz. 6.45. Przejazd do Lwowa. Po zakwaterowaniu w hotelu - uroczysta obiadokolacja w restauracji hotelowej. Wieczorem, po obiadokolacji, spotkamy się z przewodnikiem lwowskim,który w otoczeniu pięknego Parku Stryjskiego wprowadzi nas w historię miasta. W pierwszym dniu pobytu we Lwowie obejrzymy m.in.: Teatr Opery i Baletu,pomnik Adama Mickiewicza, pomnik Tarasa Szewczenki, zabytkowe kamienice. Wypoczynek. Nocleg (1).

II dzień

Po śniadaniu spotkamy się ponownie z przewodnikiem lwowskim. Zwiedzanie Lwowa rozpoczniemy od objazdu autokarem miasta i jego najważniejszych zabytków oddalonych nieco od Centrum: barokowej Katedry Św. Jura, secesyjnego dworca kolejowego z epoki Austro-Wegier oraz Wzgórza Wuleckiego z pomnikiem upamiętniającym mord lwowskich profesorów. Potem zjedziemy do Centrum miasta, zwiedzimy zabytkową Starówkę z najważniejszymi zabytkami: katedrę Łacińską, słynną Kaplicę Boimów, Rynek wraz z Ratuszem i wspaniałymi kamienicami. Udamy się do dzielnicy ormiańskiej, gdzie obejrzymy Katedrę Ormiańską i wiele innych zabytków, pamiętając o tym, że całe Stare Miasto Lwowa zostało wpisane na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Obiadokolację zjemy w restauracji hotelowej. Chętni będą mogli jeszcze wieczorem pospacerować po uliczkach w pobliżu hotelu lub wziąć udział w spektaklu w Teatrze Opery i Baletu (fakultatywnie). Nocleg w hotelu George (2).

III dzień

Po śniadaniu przejedziemy autokarem do najstarszej lwowskiej nekropolii - Cmentarza Łyczakowskiego, położonego na malowniczych wzgórzach wśród specjalnie zaprojektowanego drzewostanu, pełnego wielu zabytkowych nagrobków o wysokiej wartości artystycznej, przedstawiających alegoryczne postacie i wizerunki zmarłych. Na tym Cmentarzu pochowani zostali wielcy Polacy: m.in. Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska, Artur Grottger, Stefan Banach i wielu innych. Przejdziemy również na pobliski Cmentarz Obrońców Lwowa zwany Cmentarzem Orląt Lwowskich upamiętniający poległych Polaków w walce z Ukraińcami i bolszewikami w latach 1918-1920. Po zwiedzeniu cmentarzy pożegnamy się z przewodnikiem lwowskim. W godzinach popołudniowych będziemy mieć czas wolny, aby samemu rozkoszować się atmosferą miasta, czy też wstąpić na kawę do jednej z licznych kafejek. O godz. 16.30 wyjazd w podróż powrotną do Polski.

IV dzień

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Świadczenia:

  • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, barek, wc)
  • opiekę pilota
  • opłaty graniczne, parkingi
  • 2 noclegi ze śniadaniem
  • 2 obiadokolacje w Hotelu George (w tym jedną z kuchnią regionalną)
  • ubezpieczenie od NNW oraz KL
  • bonifikatę dla biura

* Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w spektaklu w Teatrze Opery i Baletu - informacje na temat repertuaru, kosztu oraz rezerwacji wejścia będzie można uzyskać na miesiąc przed wyjazdem na wycieczkę. Orientacyjny koszt biletu od 110 hrywien.

* Kolejność zwiedzania obiektów podczas wycieczki może ulec zmianie ze względu na czynniki niezależne od Organizatora np: czas oczekiwania na granicy, pogoda itp.

Uwaga!

Walutę będzie można wymienić bezpośrednio na granicy.

Czas trwania wycieczki 4-dniowa
Zadaj pytanie