Informacja o Biurze Turystyki PEREŁKA

Rok 2018 rokiem imprez turystycznych z "Perełką"!

Biuro specjalizuje się w organizacji wycieczek dla grup zorganizowanych (w tym: imprezy firmowe, integracyjne, motywacyjne, szkoleniowo-wypoczynkowe) oraz imprez dla osób indywidualnych po Polsce oraz do Niemiec, Czech, na Ukrainę, Litwę, a także w pilotowaniu wycieczek do Sankt Petersburga i Gruzji.

Biuro jest prowadzone przez doświadczoną i wykwalifikowaną pilotkę (legitymacja międzynarodowa nr 29/2000)

Irina Pirożak-Dziuk

Neofilolog z wykształcenia, wykładowca UŁ, z zamiłowania podróżnik, pilot wycieczek krajowych i zagranicznych z wieloletnim doświadczeniem, absolwentka Podyplomowego Studium Turystyki na UŁ, autorka artykułów naukowych poświęconych tematyce turystyki kulturowej.

Szanowni Państwo,

W 2018 roku serdecznie zapraszamy na wycieczki i wyjazdy motywacyjne organizowane przez Biuro Turystyki "Perełka".

BT "Perełka" powstało w czerwcu 2010 r. z inicjatywy doświadczonej pilotki, zakochanej w turystyce, przy współpracy z przewodnikami po Lubelszczyźnie, Dolnym Śląsku i Wielkopolsce. Oferta składa się wyłącznie z autorskich programów wycieczek. Nasze wycieczki są zaplanowane i przygotowane z pasją i pełnym zaangażowaniem. Każda sugestia klienta jest dla nas cenną wskazówką, dzięki której udoskonalamy jakość usług. Organizowane przez nas wyjazdy służą nie tylko celom poznawczym – mają również charakter wypoczynkowy i integracyjny; ich podłoże literackie, historyczne oraz popularnonaukowe sprzyja poznaniu i zaspokojeniu zainteresowań turystów.

Oferujemy Państwu dłuższe i krótsze wycieczki tak dla grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych. Stawiamy na jakość, nie na ilość.

W sposób szczególny proponujemy Państwu wycieczki objazdowe po Polsce, które zostały przygotowane zgodnie z hasłem "Polska niezwykła..." i z wizytą u naszych sąsiadów: wyjazdy do Czech, Niemiec, na Ukrainę, Litwę program których zawiera wiele ciekawych imprez plenerowych (w tym międzynarodowych) odbywających się w naszym kraju, jak również u naszych najbliższych sąsiadów.

Odbyliśmy podróż służbową do Gruzji, do której wybraliśmy się po wielu latach nostalgii za tym cudownym i gościnnym krajem. Przejechaliśmy ponad 2500 km, odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, poznaliśmy wielu przyjaznych ludzi, zajmujących się turystyką, sprawdziliśmy miejsca noclegowe, posmakowaliśmy specjałów niezwykle pysznej kuchni gruzińskiej, które z wielką przyjemnością polecimy Państwu. Po tych doświadczeniach chętnie podejmiemy się pilotowania wycieczek do Gruzji oraz służymy pomocą w organizacji wypraw dla grup zorganizowanych.

Wycieczka do gościnnej i malowniczej Gruzji dla osób indywidualnych jest planowana na wrzesień/październik 2018 r. Rozliczenia imprezy przewidują wyjazd dla 19/15/12 i 8 osób.

Mamy wielką nadzieję na uregulowanie sytuacji politycznej na Ukrainie i na to, że w niedługim czasie będziemy mogli powrócić na nasze pieczołowicie przygotowane trasy. W Kijowie i Odessie życie toczy się normalnym trybem, a pensjonaty i plaże w Odessie były świetnie przygotowane do przyjmowania turystów w roku 2014, nie mniej jednak ze względu na pewien niepokój zrezygnowaliśmy z wyjazdu w sierpniu. W roku 2018 zachęcamy do odwiedzenia Lwowa z którego niedawno wrócili nasi przyjaciele i są zauroczeni tym miastem.

We wrześniu wzięliśmy udział w study tour po woj. podlaskim. Zakochaliśmy się ponownie w Podlasiu i Suwalszczyźnie, a efektem tego wyjazdu było stworzenie pięciu nowych programów skierowanych do grup zorganizowanych.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.

Oczekując na Państwa, łączymy pozdrowienia turystyczne

  • Irina Pirożak-Dziuk

oraz przewodnicy:

  • Monika Maciejewska (Lublin i Lubelszczyzna)
  • Arleta Kalinowska (Kotlina Kłodzka, Czechy, Niemcy)
  • Anna Gawrysiak-Knez (Poznań i Wielkopolska)
  • Danuta Szafarewicz (Wrocław, Kotlina Jeleniogórska)

* Zdjęcia do strony biura przygotowali: Swietłana Wodołazowa (S. Petersburg), Tatiana Pirożak (Odessa), Maria i Marek Kazimierczakowie (Łódź), Andrzej Sypniewski (Łódź), Maria Stelmaszczyk (Wschowa), Ewa Żurek (Łódź), Monika Maciejewska (Krasnystaw), Ludmiła i Siergiej Tkaczenko (Jałta), Krum Krumov (Łódź), Katarzyna i Paweł Kujawiakowie (Łódź), Arleta Kalinowska (Żelazno), Paulina Nowak (Łódź), Maria i Janusz Nowakowscy (Łódź) oraz najmłodszy nasz fotograf Roman Tkaczenko z Odessy, który przygotował zdjęcia z Adrspach w Czechach.